Objevte skryté kouzlo podzimního počasí - Martina Paličková
613
post-template-default,single,single-post,postid-613,single-format-standard,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Objevte skryté kouzlo podzimního počasí

Objevte skryté kouzlo podzimního počasí

Když dochází energie

Z vysluněného léta se k nám přihnala chladná rána, studený vítr a vstávání do tmy. Často stojíme před šatníkem a kvůli střídavým teplotám nedokážeme ani odhadnout, co si obléct. Začínáme být trochu zoufalí, podráždění a tak nějak si častěji stěžujeme na věci, které bychom jindy nechali plavat.

Mnoho lidí v tomto období začíná pociťovat úzkost, vyčerpanost a celkovou nechuť k čemukoliv.

Nastal podzim.

Hledání ztracených zdrojů

Představme si tělo jako schránku, která v sobě udržuje neustále určité množství životní energie. Pokud jí má tělo dostatek, jsme aktivní, odolní vůči špatné náladě a nemocem. Jsme šťastní.

Během dne nám tato hladina klesá a stoupá podle toho, jak umíme pracovat s vnějšími okolnostmi.

Pokud se ale stane, že nás vnější svět pohltí a doslova z nás vymáčkne veškerou energii, zpomalíme, jsme podráždění, ztrácíme imunitu a celkové nadšení do života.

Proto je tak důležité dbát na to, abychom se obklopovali zdroji, které nám energii pomohou doplnit a tím nám zvednou celkovou vibraci.

Jak takové zdroje najít?

Nejlepším ukazatelem jsou naše vlastní emoce. Každá pozitivní emoce, kterou prožíváme nám zvedá vibraci o kousek výše. Naopak každá negativní emoce ji zase o kus snižuje. Dávejte proto dobrý pozor na to, jak na vás jednotlivé věci/lidé/situace působí.

Energetických zdrojů je nespočet. Chcete najít pro sebe ty pravé?

Zeptejte se sami sebe

 • Když zavřu oči a zklidním mysl, která myšlenka mi přinese radost?
 • Co mi vykouzlí úsměv na rtech?
 • Jak často se věnuji sama sobě a svým snům/touhám?
 • Jak často se zaměřuji na doplňování svých zdrojů energie?

Můj pohled na hledání energetických zdrojů

Jelikož všichni žijeme v době, která nás neustále tlačí dopředu, je víc než nutné umět se zastavit, rozhlédnout se a uvědomit si sebe sama. Díky tomu, že na chvíli zastavíme, dáme odpočinout svému tělu a zároveň dostaneme prostor na přemýšlení.

Odpověděli jste si na otázky výše? Já ano a tady je výsledek:

 • Wellness

Není snad nic příjemnějšího než se položit do bublinkové koupele, nechat se opečovat profesionály a ještě u toho popíjet šampaňské. Takový způsob dobití energie je nejen zdravý, ale i velmi účinný.

Pro INSPIRACI:  Bešeňová, Clarion hotel, Aprodite v Rajeckých Teplicích

 • Saunování

Znáte snad lepší způsob, kde si prohřát své prochladlé tělo? Saunování je skvělá forma odpočinku, úlevy od stresu a doplnění energie.Pro mnoho lidí je toto jediná chvíle, kdy dokáží efektivně vypnout a nechat okolní svět ladem.

 • Masáže

Kolikrát jste si už sami pro sebe říkali, že by bylo fain zajít si na masáž, ale z nějakého důvodu jste nikdy neměli čas? Právě nyní je nejlepší doba najít si svého maséra. Masáže jsou jednou z velmi účinných, dotykových, terapií na odbourání stresu, uvolnění a doplnění tolik potřebné energie.

 • Přednášky/workshopy/kurzy

Období podzimu nemusí být jen období, kdy jsme schovaní sami do sebe. Využijte chvíle, kdy se vám už nechce sedět na venkovní terase a vyzkoušejte něco nového. Možná jste už dlouho chtěli navštívit nějaký kurz nebo workshop. A co přednáška vašeho oblíbeného kouče? Načerpejte energii z nových poznatků a zážitků.

 • Čajovny

Miluji ten pocit, když se mé studené dlaně dotýkají právě nalitého, horkého čaje. Spolu s příjemnou hudbou a přáteli je toto jedno z mých nejoblíbenějších způsobí dobíjení energie.

 • Divadlo/kino/tanec

Sychravý podzim nás přirozeně inspiruje k obnovení společenského života. Divadelní sezóna začíná a kina hlásí tolik očekávané premiéry. V kombinaci s romantickou večeří se i chladný den může proměnit v nezapomenutelně hřejivý okamžik vašeho života.

 • Sportovní aktivity

Ubývající sluneční paprsky a chladná rána nemusejí být překážkou vašeho aktivního života. Ještě stále se setkáváme s prosluněnými dny, hřejivým vánkem a krásně zbarvenou krajinou.

Pokud patříte, stejně jako já, mezi aktivní lidi, určitě oceníte možnost vyjížďky na kole, kolečkových bruslích nebo návštěvu krytého bazénu. Krásné jsou i obyčejné procházky, turistika nebo běhání ve spadaném listí.

 • Péče o zdraví těla a duše

Stejně jako masáže pomáhají našemu tělu zůstat uvolněné, tak správné jídlo a vitamíny pomáhají udržovat jeho zdraví a funkčnost. V tomto období ještě více, než jindy potřebujeme doplnit

vitamin C – který podporuje obranyschopnost a

vitamin D – který běžně přijímáme ze slunce, ale na podzim ho je málo

Naučte se naslouchat svému vnitřnímu Já

Jste připraveni udělat první krok k sobě samé? Už vás nebaví být stále unavení a otrávení z každé maličkosti? Konzultace jsou skvělým začátkem v osobním rozvoji.

Jste vyčerpaní a pociťujete úzkost z podzimního počasí? Chtěli byste zlepšit svůj pohled na sebe a okolí? Pojďme spolu vyčistit každý kousek, který vám brání v prožívání radosti – technika koučování bude pro vás tím pravým.